blaty-do-mebli-laboratoryjnych

Blat z konglomeratu kwarcowo – granitowego Aglodrom

 

Aglodrom jest materiałem złożonym w 95% z kwarcu naturalnego z dodatkiem w 5% żywicy poliestrowej. Taki skład gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość na ścieranie i zarysowania, a pod względem twardości klasyfikuje go zaraz po diamencie. Powierzchnia konglomeratu jest zamknięta i bezporowa. W przeciwieństwie do kamienia naturalnego i granitu nie wchłania wody – co pozwala na normalne codzienne jego wykorzystywanie bez dodatkowych specjalnych czynności konserwujących.

Aglodrom dzięki posiadaniu powierzchni idealnie zamkniętej, jest odporny na niekorzystne działanie bakterii, pleśni i UV. Dzięki braku porowatości i obecności żywic posiada dobrą odporność chemiczną (średnio agresywne środki, barwniki, rozpuszczalniki itp.), termiczną i mechaniczną.

Regularne mycie wodą z neutralnym detergentem jest wystarczające do utrzymania czystości, ewentualne pozostające plamy można łatwo usunąć silniejszymi detergentami.

Blat z Aglodromu o grubości 20mm posiada wierzchnią i boczne warstwy szlifowane, co powoduje ich niemal idealną gładkość. Montowany jest bez podkładu jako element samonośny.

Blat aglodrom - podniesione obrzeże Blat aglodrom - proste obrzeże

 

« powrót