Stelaże do stołów laboratoryjnych

 

Stelaż jest podstawowym elementem nośnym i konstrukcyjnym stołu laboratoryjnego. Stanowi solidną i trwałą konstrukcję stalową, na której wspiera się stół. Podstawą stołów laboratoryjnych mogą być stelaże wykonane w technologii "A""C"-kształtnej oraz "IGO". Wybór technologii stelaża zależy od zamawiającego.
Takie stoły robocze pozwalają na skomponowanie estetycznie wyglądających stanowisk pracy. Dzięki dowolności ich konfiguracji umożliwiają wolnostojącą i przyścienną zabudowę pomieszczeń laboratoryjnych.

 

  • Stelaż stalowy "A-kształtny".

Konstrukcja stelaża systemu A wykonana jest całkowicie z zamkniętych profili stalowych o przekroju 30x30mm, malowanych proszkowo farbą epoksydową w kolorze RAL 7035 (jasny szary). Profile połączone są śrubami, konstrukcja stelaża jest stabilna i wytrzymała. W stelaż wsuwane są szafki laboratoryjne. Dół stelaża zakończony jest stopkami regulacyjnymi służącymi do regulacji pionu i poziomu.

 

  • Stelaż stalowy "C-kształtny".

Konstrukcja stelaża systemu C wykonana jest całkowicie z zamkniętych profili stalowych o przekroju 60x30mm, malowanych proszkowo farbą epoksydową w kolorze RAL 7035 (jasny szary). Profile połączone są śrubami, konstrukcja stelaża jest stabilna i wytrzymała. Pod stelaż podwieszane są szafki laboratoryjne. Dół stelaża zakończony jest stopkami regulacyjnymi służącymi do regulacji pionu i poziomu.

 

  • Stelaż stalowy "IGO".

Stelaż IGO wykonany jest z kształtownika stalowego 30×30mm, malowanego proszkowo farbą epoksydową w kolorze RAL 7035 (jasny szary). Na stelaż nakładane są szafki laboratoryjne i mocowane do niego od spodu. Od góry szafki połączone są blatem roboczym. Dół stelaża zakończony jest stopkami regulacyjnymi służącymi do regulacji pionu i poziomu.

Przedmiotowe rozwiązanie poprzez eliminację stelaża bocznego i górnego nadaje zestawowi meblowemu lekką oraz zwartą konstrukcję, zachowując w pełni jego walory użytkowe i funkcjonalne.